ارایه پیشنهاد تعطیلی ۷ تا ۱۰ روزه استان تهران

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا زالی در نشست اضطراری ستاد کرونای استان تهران افزود: پیشنهاد ما برای گذر از این بحران، تعطیلی یک هفته تا ۱۰ روزه استان تهران است و آن را به معاون اول رییس جمهوری، وزیر کشور و وزیر بهداشت اعلام کرده ایم.

وی یادآور شد: در حال حاضر چهار هزار و ۴۰۰ مبتلا به کرونا در استان تهران بستری شده اند و ۲۵ درصد آنها در بخش های مراقبت ویژه هستند.

رییس ستاد کرونای استان تهران اظهارداشت: میزان بالای ابتلا و سرعت انتقال ویروس موجب شده تا سرایت پذیری کووید ۱۹ در موج جدید کرونا، بسیار بیشتر از دفعات قبل باشد.

زالی با بیان این که هفته آینده، هفته ای بسیار سخت برای پایتخت خواهد بود، خاطرنشان کرد: تجربه اخیر خوزستان که با گونه جهش یافته کرونا ویروس رخ داد، در تهران نیز در حال تکرار است و باید تمهیدات متفاوت از قبل برای مدیریت این بحران داشته باشیم.

وی گفت:با جدی نگرفتن توصیه های کارشناسان نظام سلامت، امروز شاهد وقوع یک سناریوی تلخ هستیم که نباید رخ می داد.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران افزود: میزان بستری بیماران کرونایی به چهار هزار و ۴۰۰ تخت در استان تهران رسیده و یک هزار و ۱۲۰ نفر از این بیماران یعنی حدود ۲۵ درصد آنها در بخش های مراقبت ویژه هستند.

زالی به میزان بستری یک هزار و ۱۰۰ بیمار در روز دوشنبه اشاره و تصریح کرد: در ۱۴ ماه گذشته چنین رکوردی در استان تهران ثبت نشده بود که نشانه نگران کننده ای برای روز های آینده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفت: اولین شاخص تغییر یافته میزان مراجعه سرپایی افراد علامت دار به بیمارستان ها است که به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده که البته با بازگشایی درمانگاه ها و مطب های خصوصی بعد از تعطیلات نوروز احتمال تغییر دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند گزارش محدودیت های شهرهای قرمز را نیز مطالعه کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *