به علت کمبود گاز؛ مولداوی وضعیت اضطراری اعلام می کند

به علت کمبود گاز؛
مولداوی وضعیت اضطراری اعلام می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ناتالیا گاوریلیتسا» (Natalia Gavrilitsa) نخست وزیر مولداوی از کمیسیون شرایط اضطراری این کشور خواست تا به دلیل کمبود گاز وضعیت اضطراری اعلام شود.

وی در یک جلسه توجیهی در روز جمعه در این باره گفت: بلافاصله پس از این جلسه، کمیسیون شرایط اضطراری برای اتخاذ تصمیمات متعدد تعیین می شود. از مجلس و دولت درخواست خواهیم کرد که وضعیت فوق العاده اعلام کنند. اهرم های موجود برای غلبه بر (بحران) در بخش انرژی کافی نیست.

خبرگزاری رویترز در همین زمینه اعلام کرده است که دولت این کشور نتوانسته است با امضای یک قرارداد جدید انرژی با «گازپروم» روسیه موافقت کند.

پیشتر و در همین رابطه « دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرده بود که سیاستمداران غربی به جای اذعان به اشتباهشان درباره انرژی و بالا رفتن قیمت ها، ترجیح می دهند تا از روسیه یک دیو بسازند و تقصیرها را به گردن مسکو بیندازند.

وی در این باره گفت: آنها مرتکب یک خطایی شدند و به تولید انرژی از باد امیدوار بودند، اما باد تمام شد. برای چندین ماه بادی در کار نبود. آنها به بازار نقدی امیدوار بودند و بازار نقدی نیز به سطح گرانتری منتقل شد.

سخنگوی کرملین همچنین ادامه داد: آنها نمی توانند اعتراف کنند که اشتباه کرده اند، چرا که سیاستمدار هستند و سپس می توان آنها را برکنار کرد. بنابراین، بهتر است کسی را دیو جلوه دهید. چه کسی بهتر است (نقش) شیطان را داشته باشد؟ یک خرس شرقی بزرگ، یعنی کشور ما روسیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.