خطیبی: فاصله‌ها از نظر کیفیت و امتیاز خیلی کم است

خطیبی: فاصله‌ها از نظر کیفیت و امتیاز خیلی کم است

به گزارش ورزش سه، تیم آلومینیوم هفته گذشته با دو گل تراکتور را در تبریز شکست داد تا ۱۶ امتیازی شده و با گل گهر و سپاهان در صدر جدول هم امتیاز شود. این تیم فردا در هفته نهم لیگ برتر میزبان فجرسپاسی شیراز است. صحبت های رسول خطیبی، سرمربی آلومینیوم در نشست خبری پیش از این بازی را بخوانید:

 

فقط فرصت داریم ریکاوری کنیم
کشور ما کشور پهناوری است و فاصله بین شهرها زیاد است و اکثرا مسافرت تیم ها دو پروازه یا با اتوبوس است. با توجه به برنامه ریزی فشرده مسابقات، کار ما مثل همه تیم ها سخت است. سعی می کنیم بعد از هر بازی فقط به یک ریکاوری خوب فکر کنیم. بعد از بازی قبل مان ریکاوری خوبی داشتیم و یک تمرین نسبی هم برگزار کردیم. امیدوارم که فردا یک بازی خوب را شاهد باشیم و در کنار آن نتیجه لازم را هم کسب کنیم.

 

فاصله ها از نظر کیفیت و امتیاز خیلی کم است
همه بازی ها سخت است و فاصله ها از نظر کیفیت و امتیاز خیلی کم است. بازی فردا بازی هست که هم برای ما و هم برای تیم فجر آسان نیست. انشالله که یک بازی خوب را از هر دو تیم شاهد باشیم.

 

آقایان نمی توانند بیایند چه برسد به خانم ها!
خطیبی در پاسخ به این سوال که آیا ساختار لازم برای ورود زنان ورزشگاه وجود دارد گفت: من حدود ۲۵ سال پیش در فوتبال آلمان بازی می کردم و هنوز ساختار آن زمان آنها را ما الان نداریم. اگر این گونه پیش برود تا ۵۰ سال هم این ساختار را نخواهیم داشت. اگر فقط به دنبال برگزاری بازی ها فقط باشیم در خواب هستیم. اگر به ساختار باشگاهها و فوتبالمان توجه کنیم همه چیز حل می شود. بعضی از تیم ها زمین شان مشخص نیست، بازی ها در زمین های نامناسب برگزار می شود. در این سرما بعضی از تیم ها رختکن ندارند. در بعضی از شهرها رختکن ها به گونه ای است که حتی نمی شود در آن لباس عوض کرد.

برخی از مدیرانمان فوتبالی هستند و خیلی به ساختار و باشگاهشان رسیدگی می کنند ولی کم هستند. امیدوارم که فدراسیون فوتبال به ساختار حرفه ای مورد نظر AFC و FIFA بیشتر توجه کند و بالا دستی ها و حتی سیاسیون آن را بیشتر جدی بگیرند. ما الان تیم اول آسیا هستیم ولی از نظر ساختار جزو ۳۰ کشور آسیایی هم نیستیم. باید اول ساختار درست شود. اگر ساختار نباشد که نمی شود. الان آقایان نمی توانند بیایند چه برسد به خانم ها!

 

دغدغه جدایی بازیکن نداریم
سرمربی آلومینیوم در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به عملکرد خوب شاگردانش نگران جدایی آنها در نیم فصل نیست تاکید کرد: خوشبختانه بازیکنانی را که جذب کردیم اکثرا قرارداد دو ساله دارند و بابت این موضوع نگرانی نداریم. می توانیم تیم را تقویت کنیم ولی تا الان نیازی نمی بینم. بچه ها کارشان را به خوبی انجام می دهند.

 

بعضی تیم ها فقط دنبال نباختن هستند
فکر می کنم یک تعداد از تیم ها و مربیان محتاط عمل می کنند و فقط به دنبال نباختن هستند. این کیفیت را پایین می برد. من خوشحالم که تیم من به دنبال فوتبال زیبا است. همه تیم ها مقابل ما دفاع می کنند. چند تیم دیگر هم داریم که فوتبال زیبایی ارائه می کنند و برخی از مربیان هم شیوه شان به گونه ای است که محتاطانه بازی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.