رویای ۱۳ ساله تیم مردمی عربستان برای قهرمان

رویای ۱۳ ساله تیم مردمی عربستان برای قهرمان

به گزارش “ورزش سه”، روز گذشته الاتحاد در دیداری از هفته سیزدهم لیگ حرفه ای عربستان در استادیوم ملک عبدالله یا الجوهره شهر جده با غلبه بر تیم الطایی توانست ۲۶ امتیازی شده و به صدر جدول رده بندی صعود کند تا هواداران این تیم همچنان رویای قهرمانی را در سر داشته باشند.

 

در این دیدار، رومارینیو ستاره برزیلی الاتحاد در نیمه نخست و روی پاس گل حمدان الشمرانی تک گل بازی را به ثمر رساند. این هشتمین پیروزی الاتحاد در این فصل است و آنها با جا گذاشتن الشباب به رتبه نخست جدول رده بندی رسیدند. ضمن اینکه این سومین کلین شیت و سومین پیروزی متوالی شاگردان کوزمین کونترا بود.

 

 

رویای 13 ساله تیم مردمی عربستان برای قهرمان

 

 

در این دیدار، ۴۹ هزار و ۲۰۶ نفر در استادیوم خانگی الاتحاد نظاره گر پیروزی تیمشان بودند اما آنها برای قطعی شدن این صدرنشینی باید در انتظار دیدارهای الهلال بمانند. آبی های ریاض که به دلیل حضور در مراحل نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا ۳ دیدار معوقه داشت، امروز در یکی از آنها ناکام بود.

 

شاگردان لئوناردو ژاردیم امروز و پس از قهرمانی در آسیا، برابر ابهاء به میدان رفتند و با وجود اینکه موسی مارگا این تیم را پیش انداخت اما در اواخر نیمه نخست گل تساوی را دریافت کردند و این بازی با نتیجه یک – یک به پایان رسید. 

 

 

رویای 13 ساله تیم مردمی عربستان برای قهرمان

 

 

توقف الهلال بهترین  خبر ممکن برای الاتحاد و سایر مدعیان است. حالا قهرمان آسیا ۲ بازی نسبت به الاتحاد کمتر انجام داده و ۶ امتیاز از این تیم عقب است و تنها در صورت پیروزی با اختلاف ۹ گل در این دو دیدار معوقه که یکی از آنها برابر همین الاتحاد است، می تواند به صدر جدول برسد که امری محال به نظر می رسد.

 

هواداران الاتحاد که تیمشان در عربستان به “تیم مردمی” معروف است، امیدوارند پس از ۱۳ سال بتوانند یک بار دیگر عنوان قهرمانی لیگ حرفه ای عربستان را کسب کنند. لیگ عربستان به دلیل برگزاری جام ملت های عربی به مدت یک ماه به تعویق افتاد.

 

 

رویای 13 ساله تیم مردمی عربستان برای قهرمان

 

 

عدم حضور الاتحاد در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ و خستگی رقبای جدی این تیم نظیر الهلال و الشباب در رقابت های فصل آینده، باعث شده تا هواداران الاتحاد امیدوار باشند پس از سالها جام را به خانه بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.