اخبار روز

عکس چادری خواننده زن قبل از انقلاب | عکس همسر سوم و پولدار حمیرا + پروانه امیرافشاری کیست؟ – گندم پرس

 • به گزارش گندم پرس پروانه امیرافشاری در سال ۱۳۲۳ در شهر تهران به دنیا آمد. حمیرا از خانوادهٔ بانفوذ و سرشناس امیرافشاری، که اصالتی آذری دارند، است. پدر حمیرا از زمین‌داران بزرگ آذربایجان بود. پدر حمیرا مالک ۱۵۰ قریه و روستا در منطقهٔ شمال غرب ایران بود. از همان دوران کودکی حمیرا، خانهٔ آن‌ها به افتخار افراد بانفوذ حکومتی، شاهد مراسم بزرگ با حضور هنرمندان نامیِ آن زمان، مانند قمرالملوک وزیری، روح‌انگیز، بنان، ملوک ضرابی و بسیاری دیگر بود که همین انگیزهٔ اولیهٔ Girl دختر خانواده برای روی آوردن به آواز شد.

  حمیرا

  حمیرا درگذشت؟

  چند ساعتی است که خبری مبنی بر درگذشت حمیرا، خواننده زن پیش از انقلاب ساکن آمریکا در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود اما این خبر هنوز تایید یا تکذیب نشده است.

  این در حالی است که پیش از این نیز بارها خبر درگذشت حمیرا در رسانه ها منتشر شده اما صحت نداشته است.

  حمیرا

  آغاز فعالیت حرفه‌ای

  در همان سن آوازی را در دستگاه سه‌گاه با آهنگسازی علی تجویدی و شعری از بیژن ترقی به نام «صبرم عطا کن» را اجرا کرد که در کتاب ترانه‌های ماندگار این اثر به ثبت رسیده‌است.

  وی به علت مخالفت پدر با نام مستعار حمیرا فعالیت خود را آغاز کرد اما پدرش صدای دختر خود را می‌شناسد و چون آوازه‌خوان بودن دخترش را دور از شان خانوادگی خود می‌بیند، همه صفحات موجود در بازار تهران را خریداری کرده و در خانه خود انبار می‌کند؛ و همین علت باعث کمیابی صفحات صدای حمیرا در آن زمان می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا