اخبار روز

فعالیت رسانه ای انصاف‌نیوز دوباره آغاز شد – گندم پرس

 • به گزارش  سلام نو به نقل از سایت خبری تحلیلی انصاف نیوز با رای شعبه‌ی هفتم دیوان عالی کشور برای لغو حکم محرومیت علی اصغر شفیعیان به عنوان مدیر مسئول و صاحب امتیاز، پس از ۴۳ روز فعالیت خود را از سر گرفت.

  شعبه‌ی هفتم دیوان عالی کشور دوشنبه‌ی گذشته دادنامه‌ی خود را درباره‌ی درخواست اعاده دادرسی پرونده صادر کرد و پرونده برای بررسی مجدد به دادگاه هم‌عرض ارجاع می‌شود و رای دادگاه قبلی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

  در اوایل اردیبهشت ماه با شروع اجرای حکم آن دادگاه، بامداد لاجوردی، از اعضای موسس انصاف نیوز برای جایگزینی صاحب امتیاز و مدیر مسئول به هیات نظارت بر مطبوعات معرفی شده بود و فرآیند بررسی او در این مدت تکمیل نشده بود، برای همین این رسانه نمی‌توانست در این مدت فعالیت کند.

  شکایت مربوط به این پرونده از مدیر انصاف نیوز، توسط یک وزارتخانه‌ی دولتی در روز ۱۳ مردادماه ۱۴۰۰ یعنی اولین روز ریاست سید ابراهیم رئیسی بر دولت سیزدهم به ثبت رسیده بود. این شکایت مبنی بر سه اتهام بود. چهار فقره نشر مطالب خلاف واقع، پنج فقره نشر مطالب خلاف اصول ۹۱، ۹۹، ۵، ۱۰۷، ۱۰۹ و ۱۱۰، یک فقره انتشار مطالب خلاف موازین شرعی.

  در دادنامه‌ی شعبه‌ی هفتم دیوان عالی کشور آمده است: «مصادیقی که در رای صادره [در دادگاه] آورده شده با کیفیت مذکور و انتشار یافته، وصف مجرمانه نداند. افزون بر این که هر خبری قابل صدق و کذب هست مطابق ماده ۱۴۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ در تحقق جرایم عمدی، باید قصد مرتکب در ارتکاب رفتار مجرمانه احراز شود که با توجه به مجموع مدارک موجود و مستندات ابرازی در فقدان احراز چنین قصدی، درخواست قابل انطباق با بند چ ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری می‌باشد. بنابراین در اجرای ماده ۴۷۶ با تجویز اعاده دادرسی، رسیدگی مجدد را به دادگاه هم‌عرض دادگاه صادر کننده حکم قطعی ارجاع می‌دهد. ماده ۴۷۸ قانون آیین دادرسی کیفری نیز مرعی خواهد بود».

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا