پیکان ۰-استقلال ۱؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

پیکان ۰-استقلال ۱؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

به گزارش “ورزش سه”، در دیداری که پیکان عملکرد قابل قبول و زیبایی را از خود به‌نمایش گذاشته بود، استقلال توانست از سد حریف خود عبور کرده و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی شود. دیداری که پس از تساوی در پایان ۹۰ دقیقه، به وقت‌های اضافه کشیده شد و تیم فرهاد مجیدی با تک گل ارسلان مطهری، از سد میزبان خود گذشت.

 

دو تیم در دقایق ابتدایی بیشتر سعی در محک زدن یکدیگر داشتند و تلاش خاصی برای خلق موقعیت ‌روی دروازه یکدیگر انجام ندادند. پس از این‌که جلالی، رمضانی و دانشگر چند فرصت نصف و نیمه را به روی دروازه پیکان خلق کردند، این سامان فلاح بود که اولین موقعیت جدی بازی را به‌دست آورد. پس از ارسال مجتبی حقدوست به درون محوطه جریمه، فلاح صاحب موقعیت شد که شوت محکم این بازیکن را علیرضا رضایی در مصافی تک به تک مهار کرد.

 

این تنها موقعیت بزرگ پیکان در نیمه نخست نبود. در آخرین دقیقه نیمه نخست، خودروسازان صاحب یک ضربه کرنر شدند. ارسال محمدجواد آزاده به درون محوطه جریمه به محمدعلی فرامرزی رسید که ضربه سر این بازیکن پس از واکنش دیدنی علیرضا رضایی، به تیر دروازه برخورد کرد و راهی کرنر شد. کرنر دوم را ابراهیم صالحی با یک ضربه سر به سمت دروازه استقلال زد که توپ او با اختلاف کمی به بیرون رفت تا پیکان در کمتر از یک دقیقه، ۲ فرصت بسیار خوب را از دست بدهد. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

 

با آغاز نیمه دوم، باز هم این تیم پیکان بود که موقعیت‌های خوبی برای گلزنی خلق کرد. در دقیقه ۵۴ یک ارسال از سمت راست به روی دروازه، با ضربه سر محمدحسین فلاح همراه شد که توپ این بازیکن با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. پیکان در دقیقه ۵۷ یک فرصت بزرگ برای گلزنی داشت که سنگربان آبی‌ها، تیم میزبان را ناکام گذاشت. پاس خوب صالحی در مصافی تک به تک نصیب حقدوست شد که علیرضا رضایی گلر استقلال با خروج به موقع از دروازه و ایستادن در مسیر شوت بازیکن پیکان، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

 

در ادامه استقلال چند فرصت را به‌دست آورد که هیچ‌کدام آنها به ایجاد موقعیت جدی خلق نشد. تیم فرهاد مجیدی در دقیقه ۸۲ موقعیت خوبی را به‌دست آورد. جعفر سلمانی پس از پیش روی و عبور از میان بازیکنان  پیکان، پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت بیرون پای این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۸۵ استقلال یک موقعیت دیگر نیز به‌دست آورد. ابتدا شوت نیک‌نفس با برخورد به مدافعین برگشت خورد و در ادامه حسین‌زاده با یک ضربه قیچی برگردان دروازه پیکان را تهدید کرد که توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه دو تیم موقعیت خاصی را به‌دست نیاوردند تا بازی در ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

 

پس از تساوی دو تیم، کار به وقت‌های اضافه کشیده شد که در همان ابتدای کار، بالاخره قفل دروازه‌ها باز شد. ارسال خوب جعفر سلمانی از سمت چپ در دهانه دروازه به ارسلان مطهری رسید و این بازیکن با یک پرش بلند و ضربه‌ای قیچی مانند، توپ را به تور دروازه فرهاد کرمانشاهی چسباند تا نخستین گل بازی به ثمر برسد. در دقیقه ۱۰۱ پیکان باز هم یک فرصت استثنایی گلزنی را از دست داد. ابتدا شوت غلامی را رضایی مهار کرد و در ادامه نیز شوت ثابت ایمانی باز هم به تیر افقی دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت. 

 

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

پیکان که عملکرد شایسته و قابل تحسینی در این بازی داشت، باز هم می‌توانست به گل برسد که چنین نشد. آنها تقریبا از میانه‌های میدان صاحب یک ضربه کاشته شدند. ارسال منصور باقری به روی دروازه را محمدمهدی محبی با یک شوت بغل پا به سمت دروازه استقلال روانه کرد که علیرضا رضایی با واکنشی استثنایی توپ را از گوشه دروازه بیرون کشید و دروازه تیمش را نجات داد.

 

در ادامه پیکانی‌ها که خسته هم شده بودند، نتوانستند موقعیت جدی دیگری را به روی دروازه استقلال خلق کنند و تنها شوت محبی بود که از بالای دروازه به بیرون رفت و در نهایت این بازی حساس و نفس‌گیر با وجود عملکرد خوب پیکانی‌ها با برتری یک بر صفر استقلال و راهیابی این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی همراه شد.

 

 

 

بازی از مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی 
دوشنبه: ۱۹/۱۱/۱۴۰۰ ؛ ساعت: ۱۷:۰۰ 
ورزشگاه: دستگردی تهران‌/  بدون تماشاگر 
گروه داوری: بیژن حیدری‌/ کمک‌ها: مهدی عالیقدر – ایوب غلامزاده؛ داور چهارم: یاسر همرنگ‌/ ناظر: حسین نجاتی

 

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

 

کارت زرد:
 

اسماعیل بابایی (۲۲)
مهدی مهدی‌پور (۴۰)
غلامرضا ثابت ایمانی (۶۷)
سامان فلاح (۷۶)
ارسلان مطهری (۱۱۳)

 

 

 

ترکیب پیکان:
فرهاد مجد کرمانشاهی
امیرحسین جدی (۳۸- دانیال جهانبخش)
سامان فلاح
ابراهیم صالحی
اسماعیل بابایی (۹۸- محمدمهدی محبی)
محمدعلی فرامرزی
محمدجواد آزاده (۹۰- منصور باقری)
ایمان اکبری
مجتبی حقدوست (۹۸- پیمان رنجبری)
محمدحسین فلاح (۱۰۰- امیرحسین غلامی)
غلامحسین ثابت ایمانی
سرمربی: مجتبی حسینی

 

 

 

ترکیب استقلال:
علیرضا رضایی
محمد دانشگر
سیاوش یزدانی
محمدحسین مرادمند
ابوالفضل جلالی (۷۳- جعفر سلمانی)
مهدی مهدی‌پور
زبیر نیک‌نفس
وریا غفوری (۷۳- ارسلان مطهری)
کوین یامگا (۱۰۶- سبحان خاقانی)
امیرحسین حسین‌زاده (۱۰۲- روزبه چشمی)
آرمان رمضانی (۴۶- رودی ژستد)
سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

 

شرح گل‌ها:

 

پیکان صفر – استقلال یک (دقیقه ۹۱: ارسلان مطهری): در همان آغاز وقت‌های اضافه، استقلال به گل رسید. ارسال جعفر سلمانی از سمت چپ به روی دروازه، نصیب ارسلان مطهری شد و این بازیکن با یک پرش بلند و ضربه‌ای دیدنی توپ را به تور دروازه پیکان چسباند و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

 

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه ۷: ابوالفضل جلالی پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت او از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: یک ضدحمله ‌از کوین یامگا باعث شکل گیری یک موقعیت خوب برای استقلال شد که پاس این بازیکن به آرمان رمضانی رسید ولی شوت این بازیکن به مدافع پیکان برخورد کرد و برگشت داده شد.

دقیقه ۲۶:  شوت فلاح با دخالت به موقع یزدانی راهی کرنر شد و در ادامه این فرصت برای پیکان از دست رفت.

دقیقه ۲۸: ارسال کرنر به روی دروازه پیکان با ضربه سر محمد دانشگر به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۰: ارسال مجتبی حقدوست به درون محوطه جریمه، نصیب محمدحسین فلاح شد که شوت این بازیکن با واکنش دیدنی علیرضا رضایی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۵: امیرحسین حسین‌زاده پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت این بازیکن از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: ارسال کرنر محمدجواد آزاده با ضربه سر محمدعلی فرامرزی همراه شد که توپ این بازیکن پس از واکنش دیدنی علیرضا رضایی به تیر دروازه برخورد کرد و راهی کرنر شد. ضربه کرنر دوم را این بار ابراهیم صالحی با یک ضربه سر دیگر به سمت دروازه استقلال روانه کرد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵+۲: ارسال محمد دانشگر به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

دقیقه ۵۴: یک ارسال دیگر از سمت راست به روی دروازه استقلال، با ضربه سر محمدحسین فلاح همراه شد که توپ این بازیکن با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: سانتر ارسالی بازیکنان پیکان این بار از سمت چپ را رضایی مشت کرد که در ادامه شوت دانیال جهانبخش از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷: باز هم پیکان به روی دروازه استقلال خطرساز شد. مجتبی حقدوست پس از دریافت یک پاس استثنایی از ابراهیم صالحی که با ضربه سر برای او ارسال شد، در مصافی تک به تک با دروازه استقلال قرار گرفت که علیرضا رضایی سنگربان جوان آبی‌ها با یک خروج به موقع در بیرون از محوطه جریمه توانست در مسیر شوت حقدوست ایستاده و این موقعیت بزرگ را مهار کند.

دقیقه ۶۳: کوین یامگا درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد ولی این بازیکن تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه‌اش را به توپ بزند.

دقیقه ۶۴: زبیر نیک‌نفس درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او را کرمانشاهی راهی کرنر کرد.

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

دقیقه ۷۲: پاس یامگا پشت محوطه جریمه به ژستد رسید که شوت ناامید کننده این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۲: جعفر سلمانی با یک پیش‌روی دیدنی از میان بازیکنان پیکان عبور کرد و در موقعیتی ایده آل، با یک شوت بیرون پا دروازه حریف را تهدید کرد که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۵: حملات پردامنه استقلال و سانتر سلمانی به روی دروازه پیکان با ضربه زبیر نیک‌نفس همراه شد که توپ توسط مدافعین میزبان برگشت داده شد و در ادامه حسین‌زاده با یک ضربه قیچی برگردان دروازه پیکان را تهدید کرد که شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹: ارسال محمدجواد آزاده به روی دروازه با ضربه سر ابراهیم صالحی همراه شد که توپ این بازیکن کم جان بود و رضایی به‌راحتی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۹۰+۳: در واپسین لحظات بازی یک ضربه کاشته برای پیکان به‌دست آمد که توپ ارسالی با ضربه سر فلاح همراه شد ولی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

دقیقه ۱۰۱: پیکان فرصت فوق العاده‌ای را برای گلزنی از دست داد. ابتدا شوت غلامی را رضایی مهار کرد و در ادامه نیز شوت ثابت ایمانی باز هم به تیر افقی دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۷: پیکان تقریبا از میانه‌های میدان صاحب یک ضربه کاشته شد. ارسال منصور باقری به روی دروازه را محمدمهدی محبی با یک شوت بغل پا به سمت دروازه استقلال روانه کرد که علیرضا رضایی با واکنشی استثنایی دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۱۱۷: پیکان که برای زدن گل تساوی فشار آورده است، توسط محبی از پشت محوطه جریمه ضربه‌اش را به سمت دروازه استقلال زد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

 

در حاشیه:

 

* سعید مهری هافبک تیم استقلال از فهرست این تیم برای مسابقه امروز خط خورده است.

* تیم فوتبال استقلال در شرایطی وارد زمین شد که بهزاد نوشادی مربی بدنساز این تیم برای گرم کردن بازیکنان کنار آبی‌پوشان حضور نداشت. گابریل پین و صالح مصطفوی نظاره‌گر گرم کردن آبی‌پوشان بودند. نوشادی چند روز پیش با انتشار یک استوری به عدم پرداخت مطالبات، نداشتن زمین و … پرداخته است.

* علیرضا رضایی که دروازه‌بان فیکس استقلال در این مسابقه است با امیرحسین حسینی به گرم کردن پرداخت.
*نام صالح حردانی مدافع جدید استقلال در بین اسامی این تیم دیده نمی‌شود. کارت بازی این بازیکن برای دیدار امروز صادر نشده است.

 

 

پیکان 0-استقلال 1؛ صعود پردردسر با ستاره غیرمنتظره

 

 

* پیش از شروع بازی ووریا غفوری و مهدی مهدی‌پور به سوت نیمکت پیکان رفته و با مجتبی حسینی و سعید دقیقی خوش و بش کردند.

*کادر فنی دو تیم پیش از آغاز بازی در کنار هم عکس یادگاری گرفتند.

*امین منوچهری و فابیو جانواریو بازیکنان اسبق استقلال در جایگاه ویژه دیدار دو تیم را از نزدیک تماشا کردند.

*در دقیقه ۷۵ بازی ضربه برگردان مهاجم پیکان بعد از اصابت به سر محمد دانشگر باعث مصدومیت شدید مدافع استقلال شد.این بازیکن در شرایطی که از شدت ضربه بیهوش شده بود تحت‌درمان قرار گرفت. دانشگر البته بعد از چند دقیقه به زمین بازگشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.